BÜYÜK BALKANLAR TURU 8 Günde 8 Ülke, 7 Gece Konaklama

 

BÜYÜK BALKANLAR TURU 8 GÜNDE 8 ÜLKE

7 GECE 8 GÜN

YUNANİSTAN (Kavala - Selanik). MAKEDONYA (Üsküp - Tetova (Kalkandelen) -Struga - Ohrid). ARNAVUTLUK (Tiran - İşkodra veya Ulcinj).  KARADAĞ (Budva - Kotor). HIRVATİSTAN (Dubrovnik - Trebinje veya Neum). BOSNA-HERSEK (Poçitel - Blagay - Mostar - Saraybosna). SIRBİSTAN (Belgrad). BULGARİSTAN (Sofya - Plovdiv).  

 

          

 

1. GÜN
İstanbul - Kavala

          Gezimizin ilk günü, 19.30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 20.00'de Mecidiyeköy Trump Towers ve 20.30'da İncirli Ömür Plaza önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Dedeağac, Gümülcine ve İskeçe üzerinden Kavala`ya ulaşıyoruz.

 
2. GÜN
Kavala - Selanik - Üsküp

          Kavala`ya varışımız sonrası sabah kahvaltisi ve enfes Kavala kurabeyilerinin tadına bakmak icin mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası, eşsiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kisa sureli bir fotograf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik`e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Makedonya'nın Başkenti Üsküp'e hareket ediyoruz. Varışımız ardından Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp'teki otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Kavala’da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Selanik şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:  Deniz Mahsulleri ve Mezeler.

Akşam Yemeği: Üsküp şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Rehber Tavsiyesi : Üsküp köftesi ve Güveçte kurufasulye.

Konaklama: Hotel Karpoş v.b – Üsküp
Para Birimleri : Yunanistan - Euro, Makedonya – Denar (Ortalama 1 Euro = 60 Denar)

Rota: İstanbul-Kavala (445 km), Kavala – Selanik (136 km), Selanik-Üsküp (245 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 826 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

 
 
3.GÜN
Üsküp – Tetova (Kalkandelen) – Struga – Ohrid

          Sabahın erken saatlerinde Üsküp'ten Ohrid'e hareket. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turuna katılabilirler. (5 EURO) Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen)'de durup, Alaca Camii ve İpek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı ve Drim nehri göreceğimiz yerler arasındadır. Struga turumuz ardindan Ohride varıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pantalemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. (10 EURO) Turumuzun ardından otele varış. Konaklama Ohrid`deki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi eğlencesine katılabilirler. (30 EURO)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Rehber Tavsiyesi: Ohrid Alabalığı , Köfte ve Güveçte Kuru fasulye.

Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi.

Konaklama: Hotel Belvedere  v.b – Ohrid
Para Birimleri: Makedonya – Denar (Ortalama Kur 1 Euro = 60 Denar)

Rota: Üsküp-Matka (19 km), Matka – Tetova (61 km), Tetova - Struga (132 km), Struga – Ohrid (19 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 231 km

Otele Giriş Saati: 19:00

 
 
4. GÜN
Ohrid – Tiran – İşkodra veya (Ulcinj)

          Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Ohrid’den Arnavutluk'un başkenti ve en büyük şehri Tiran'a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yolumuz üzerinde bulunan, Ohrid Gölü'nün doğduğu yer olan ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St. Naum Turuna katılabilirler. (10 EURO). Ohrid'den ayrilarak  20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk`taki son durağımız olan İşkodra`ya geciyoruz. Panoramik olarak İşkodra`daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra otelimize transferimizi sağlıyoruz. Konaklama İskodra veya Ulcinj’deki otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Tiran şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Akşam Yemeği: Konaklama yapılan şehir merkezinde serbest zaman ekstra alınacaktır.

Konaklama: Hotel Grand Europa  v.b – İşkodra veya Hotel Laguna v.b Ulcinj
Para Birimleri : Makedonya – Denar (Ortalama Kur 1 Euro = 60 Denar ).  Arnavutluk – Lek (Ortalama Kur 1 Euro = 135 LEK). Karadağ - Euro

Rota: Ohrid - St. Naum (29 km), St. Naum – Tiran (140 km), Tiran - İşkodra (94 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 263 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

 
 
5. GÜN
İşkodra - Budva – Kotor – Dubrovnik – Trebinje veya (Neum)

          Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Murigan üzerinden Avrupa`nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ`a geçiyoruz. Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Budva’ya varış. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden sonra, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan - Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih - doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otele yerleşme ve yürüyerek gezebileceğiniz bu güzel yarımada şehirde serbest zaman. Konaklama Trebinje veya (Neum)'daki otelimizde. 

 


Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Kotor şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Rehber Tavsiyesi : Deniz Mahsulleri, Mezeler, Izgaralar, Yerel İçecekler

Akşam Yemeği: Dubrovnik şehir merkezinde serbest zaman ekstra alınacaktır. Rehber Tavsiyesi : Deniz Mahsulleri, Pasticada, Siyah Risotto, Cevapcici .

Konaklama: Hotel Leotar  v.b. Trebinje veya Hotel Orka v.b Neum

Para Birimleri : Karadağ – Euro, Hırvatistan – Kuna (Ortalama Kur 1 Euro = 7 Kuna), Bosna Hersek – Convertible Marka (Ortalama Kur 1 Euro = 1.95 KM )

Rota: İşkodra-Budva (86 km), Budva – Kotor (23 km), Kotor - Dubrovnik (90 km), Dubrovnik – Trebinje (31km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 230 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00
 

 
6. GÜN
Trebinje veya (Neum)– Poçitel - Blagay – Mostar – Saraybosna

          Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Blagay Turuna katılabilirler. (10 EUR0) Yol uzerinde 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız, 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel'e uğruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Mostar'a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saray Bosna`ya hareket. Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı Hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Konaklama Saraybosna'daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler. (40 EURO)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Mostar şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Rehber Tavsiyesi: Boşnak Böreği, Soğan Dolması, Köfte, Boşnak Kahvesi

Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Boşnak Gecesi veya şehir merkezinde serbest zaman.

Rehber Tavsiyesi : Boşnak Böreği, Soğan Dolması, Kaymaklı Köfte, Boşnak Kahvesi
Konaklama: Hotel Hollywood v.b –  Saraybosna
Para Birimleri: Bosna Hersek – Convertible Marka (Ortalama Kur 1 Euro =1.95 KM )

Rota: Trebinje - Poçitel (108 km), Poçitel - Blagay (23 km), Blagay - Mostar (12 km), Mostar– Saraybosna (126 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 269 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

 
7. GÜN
Saraybosna - Belgrad

          Sabah kahvaltımızın ardından, dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan, savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı  Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler. (Girişler dahil 10 EUR) Turumuz sonrası Belgrad’a hareket. Yolculuğumuz sonrası, canlılığın ve hareketliliğin  yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler. (10 EURO) Turumuz ardından otelimize transfer. Konaklama Belgrad'daki otelimizde.

 

 Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:  Saraybosna – Belgrad arası rehberin belirliyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.

Akşam Yemeği: Belgrad şehir merkezinde serbest zaman ekstra alınacaktır.

Rehber Tavsiyesi : Sırp Salatası, Kavrulmuş biber, Tatlı su balığı, Kuzu eti
Konaklama: Hotel Best Western M v.b  - Belgrad
Para Birimleri: Bosna Hersek – Convertible Marka (Ortalama Kur 1 Euro = 1.95 KM), Sırbistan – Dinar (Ortalama Kur 1 Euro =115 Dinar)

Rota: Saraybosna – Belgrad (284 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 284 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

 
8. GÜN
Belgrad - Sofya

          Sabah kahvaltımız ardından Sofya'ya hareket. Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek, Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banyabaşı Camisi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Konaklama Sofya`da otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Turuna katılabilirler. (30 EURO)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:  Sofya’da rehberin belirliyeceği Türk Lokantası ekstra serbest zaman.

Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Gecesi .

Konaklama: Hotel Silver House v.b. Sofya
Para Birimleri: Bulgaristan – Leva (Ortalama Kur 1 Euro = 1.95 Leva)

Rota: Belgrad - Sofya (393 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 393 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

 
9. GÜN
Sofya - Plovdiv - İstanbul

          Sabah kahvalımız sonrası Filibe’ye (Plovdiv) doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuzu yapıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet Tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Kısa süreli serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 


Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Plovdiv şehir merkezinde  ekstra serbest zaman.

Akşam Yemeği: Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.
Para Birimleri: Bulgaristan – Leva (Ortalama Kur 1 Euro = 1.95 Leva)

Rota: Sofya – Plovdiv (145 km), Plovdiv – Kapıkule (155 km), Kapıkule – İstanbul (258 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 558 km

İstanbul Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
 • Sümertur otobusleri ile ulaşım
 • 3 veya 4* lı otellerde konaklama, sabah kahvaltıları
 • Şehir Vergileri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları.
 • Araç içi ikramlar.

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
 • Otelde alınan ekstralar. 
 • Tüm kişisel harcamalar 
 • Kavala'da verilen molada alınan kahvaltı.
 • Öğle yemekleri ve akşam yemekleri. 
 • Şoför ve rehber bahşişleri.
 • SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR).
 • Vize ücreti 120 Euro
 • Zorunlu yurtdışı seyahat sigortası 15 Euro
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
Önemli

          BU TUR İÇİN MİSAFİRLERİMİZİN ÇOK GİRİŞLİ VİZE ALMALARI GEREKMEKTEDİR. VİZE BAŞVURUSU İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT İLE ACENTAMIZDAN TEMİN EDEBİLECEĞİNİZ, VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİNDE BELİRTİLEN BELGELER GEREKMEKTEDİR. YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT TAŞIMALARI YETERLİDİR. VİZELER SEYAHAT BAŞLANGICINDAN ÖNCE TÜRKİYE’DEKİ İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GİRİŞ YAPILAN ÜLKENİN SINIR KAPILARINDA VİZE ALINAMAZ. VİZE ALINMIŞ OLMASI O ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLİSİ SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BÖYLE BİR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.

          Yurtdışı gezilerinde en az  6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Rehber programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Broşürlerdeki fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Turlarımızda kademeli fiyat artışı bulunmaktadır.

          Sumertur, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne   tabidir. Uçuş  öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az  6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

UYARI: Turumuz münferit olarak gerçekleşmekte olup, kişiye özel tur niteliği taşımaktadır. Uçak yoğunluklarına bağlı olarak müsaitlik ve fiyatlarda değişiklik meydana gelebilir.

UYARI: Turumuzda minimum 25 Kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur kalkış tarihinden 3 hafta öncesidir.

UYARI: Tura katılan Reşit olmayan kişilerin kaldığı yerdeki sorumlu kişi Tur Rehberi olup, Tur Rehberi ve konaklama tesislerinin iletişim bilgileri, Tur başlangıç tarihinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

Vize bilgilendirme: Vize ile ilgili evrakları en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim edilmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.

 

Oteller: Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

Sigorta Bilgilendirme

 Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.(Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.