GALATYA TURU (Amasya, Çorum, Tokat) 2GECE OTEL

 

GALATYA (Amasya & Çorum & Tokat) TURU

 

Amasya, Hazeranlar Konağı, Mumya Müzesi, Çorum, Hattuşaş Antik Kenti, Alacahöyük, Tokat, Zile, Ballıca Mağarası


3 GECE 4 GÜN
2 GECE OTEL KONAKLAMASI

 

http://www.anitur.com.tr/images/dynamic/turlar/banner/sm=Galatya=3.jpg

 

1. GÜN: İSTANBUL – OSMANCIK

Değerli misafirlerimiz 21.30 Londra Camping Otoparkı (E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı) - 22.00 Mecidiyeköy - 23.00 Eski Kadıköy Salıpazarı Otoparkı (Kadıköy Altıyol veya Boğa olarak bilinen noktanın aşağısında) - 23.15 Kartal Yemek Center - 23.30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile Sumertur otobüs içi ikramlar eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2. GÜN: HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT VE ŞİRİN – AMASYA

Değerli misafirlerimiz 00.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit - Adapazarı yönünden ) sizleri otobüsümüze alıyoruz. Sabah saatlerinde 09.00 – 10.00 arası Osmancık’a varıyoruz. Alacağımız serbest kahvaltı ardından yol üzerinde bulunan Çeltik fabrikalarıyla ünlü Osmancık’ta gezimize başlıyoruz. Kızılırmak’ın kolu olan Gökırmak üzerinde bulunan Koyun Baba Kemerli Köprüsünü ve Koyun Baba Türbesini gördükten sonra Amasya’ya hareket ediyoruz. Gezimize,1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerininiz cumbalarını izliyoruz. Ardından sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitoloji’ye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. En son olarak da Amasya’yı tepeden görüntüsünü alabileceğimiz ve fotoğraflarımızı çekebileceğimiz Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını panoramik olarak da görebileceğimiz Çakallar Tepesini ziyaret ediyoruz, sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

3. GÜN: ÇORUM – HATTUŞAŞ ANTİK KENTİ – ALACAHÖYÜK

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, İç Karadeniz’in illerinden olan Çorum’a doğru yol alıyoruz. Şehir merkezine vardığımızda Hitit eserlerinden oluşan ülkemizin önemli müzelerinden Çorum Müzesi'ni geziyoruz. Ardından eski Çorum Evlerinin bulunduğu Kale Mahallesini ve Şehir Kalesini gördükten sonra yemek molasının ardından Galatya’nın ilk durağı olan ve Asurlardan başlayıp sırasıyla Frigler, Hititler, Roma ve Bizanslılara ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Sağlı sollu yaylalar arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Boğazköy’ün içinden geçerek, tarihi  M.Ö 4500’ lü yıllara kadar dayanan bu antik kente geliyoruz. İlk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Ardından sırasıyla Büyük Kale, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda, Güney Kale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yer Kapı (fotoğraf molası), Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı’yı gezdikten sonra aracımıza geri dönüyor ve Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılı Kaya’ ya gidiyoruz. Boğazkale’ye geri dönüyor tarihi eser ve kalıntıları inceleme amacıyla Boğazköy Müzesi'ne uğruyoruz. Hattuşaş’ın uzantısı olan Alacahöyük‘te kent kalıntıları ve müzesinin gezileri sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama

 

4. GÜN: TOKAT – BALLICA MAĞARASI – ZİLE - GÖKMEDRESE

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tokat’a doğru hareket ediyoruz. Tokat’ta İhtişamı ile sizleri büyüleyecek Gök Medreseyi geziyoruz. Jül Cesar‘ın VENI-VIDI-VICI (Geldim – Gördüm – Yendim) dediği tokatta gezimize Tokat Kalesi ile başlıyoruz. Sonrasında Zile‘ye hareket ediyoruz. Anzilia Höyüğü, Zile Kalesi, Anfi Tiyatro, Amasya Caddesi'ndeki Eski Eveleri görerek merkezde Nasuh Paşa Camii, gezisi sonrasında Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarası'nı gezerek İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Sumertur organizasyonunda birlikte olmak dileğiyle vedalaşıyoruz...

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Sümertur Otobüs İçi İkramları
* Sümertur Kalite ve Güvencesi
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Ören Yeri Girişleri

                                                 

TUR ÜCRETİ:  FİYAT SORUNUZ.
SINGLE FARKI: FİYAT SORUNUZ.

GENEL ŞARTLAR:

  • Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
  • Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez.
  • Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir.
  • 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 2-6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.
  • Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir.
  • Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri vb. Haklar İade Edilemez.
  • Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
  • Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Sümertur ’un Sorumluluğu Yoktur.
  • Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı ile İptal Hakkı Sümertur’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Sümertur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

  

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.