8. ULUSLARARASI ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 2 GECE

 

8. ULUSLARARASI ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

 

2 Gece Otel Konaklama

 

TÜRKİYE'NİN İLK VE EN BÜYÜK KARNAVALI

 

   Nisan ayında yeşeren portakal çiçeklerinin kokuları arasında, kültür, lezzet ve eğlence dolu bir festival gezisi bizleri bekliyor...

 

  

 

TUR PROGRAMI

1. GÜN PERŞEMBE: HAREKET

20:00: Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya Önü

20:15: Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü

21:00: Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü

Değerli misafirlerimiz, Belirtilen saatlerde, aracımızdaki yerlerimizi alarak, Sumertur araç içi ikramlar eşliğinde Adana’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2. GÜN CUMA: TARSUS - YEDİ UYURLAR MAĞARASI - KLEOPATRA KAPISI - KIRK KAŞIK BEDESTENİ - ADANA
Değerli misafirlerimiz, Ankara - Aksaray üzerinden, Tarsus’a hareket ediyoruz. Yolda alacağımız serbest kahvaltısının ardından Tarsus’ta gezimize ilk olarak Tarsus Şelalesi ile başlıyoruz. Burada verilen serbest zaman ve çay molası ardından, Eshab-ı Keyf Mağarası’nı görüyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimizin sonrasında merkezde bulunan eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimiz serbest zaman ardından, satın alınarak restore edilen Nusret Mayın Gemisini görüp,akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tarsus gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 

3. GÜN CUMARTESİ: ADANA - PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVAL ETKİNLİKLERİ
Değeli misafirlerimiz, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. İlki 2013 yılında düzenlenen, Türkiye`nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, sokak müzisyenleri, konser, dans grupları gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimizi çekecek olan, ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI’na katılıyoruz. Havanın en güzel olduğu Nisan ayında yeşeren portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde, rengârenk görüntülere sahne olan bu sokak karnavalının, en coşkulu günü olan 4 Nisan Cumartesi gününün keyfini doyasıya yaşıyoruz. Fotoğraflarımızla, bu renkli ve coşkulu görüntüleri ölümsüzleştiriyoruz. Akşam saatlerinde tekrar otelimize giriş yapıp bir süre dinlendikten sonra, akşam yemeğimizi dışarıda alıyor ve gece konserlerine ve etkinliklerine iştirak ediyoruz. Konaklama otelimizde.
 

4. GÜN PAZAR: ADANA ŞEHİR GEZİSİ - MERSİN - İSTANBUL
Değeli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Türkiye'nin en büyük camisi olma özelliğine sahip olan, Sabancı Merkez Camii’ni ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi olan Taş Köprü, Sinema Müzesi, Ulu Cami, Ramazanoğulları Külliyesi yürüyüş turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Kazancılar Çarşısı’na geldiğimizde serbest zaman veriyoruz. Adana gezimizin ardından Mersin'e gidip kordonboyu gezimizi yapıyoruz. Akdeniz'in eşsiz manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumlayıp, İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak, unutulmaz anılarımızla, bir başka Sumertur seyahatinde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz...


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Sumertur Güvencesi
 • Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
 • Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
 • Sumertur Otobüs İçi İkramları
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Akşam ve Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Giriş Ücretleri

 

TUR ÜCRETİ: FİYAT SORUNUZ

Tek Kişilik Oda Farklı: FİYAT SORUNUZ