YUNANİSTAN (SELANİK - KAVALA)

 

YUNANİSTAN

(SELANİK & KAVALA)

 (1 Gece Konaklamalı, 2 Gün)

            

1. / 2. GÜN

           İSTANBUL – SELANİK          

Akşam:

22.00  KADIKÖY (Evlendirme Dairesi Önü)

22.30  MECİDİYEKÖY (Migros Önü)

23.00  BAKIRKÖY (İncirli Ömür Plaza Önü)

        Tekirdağ’da mola, Malkara üzerinden İpsala (TÜRK)  Kipi (YUNAN) sınır kapılarında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası EVROS bölgesinden YUNANİSTAN’A giriş.

 

  2.GÜN

  SELANİK

          Sabah Alexandroupoli (Dedeağaç), Komotını (Gümülcine), Xanthı (İskeçe), Kavala’ya varış. Kavala’da kahvaltı molası. Volvi – Koronia Gölleri. Selanik’e varış. Selanik Şehir Turu. (Makedonia & Trakya & Bakanlık Binası). Atatürk’ün Evi. Ag. George Kilisesi. Averof Limanı. Beyaz Kule & Bizans Müzesi. “Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos” Kiliseleri. Hamza Bey Camii. “B.İskender ve P. Konstantin” Heykelleri. “Aristoteles, Elefterios” Meydanları ve Caddeler. Acropolis Surları. Eski Selanik. “Ana Poli” Makedonia mimarisinin hakim olduğu evler.  Vladaton manastırı. Şehrin kuş bakışı seyrİ. Alış-veriş imkânı sonrası otele yerleşme ve konaklama.

Gece dileyen misafirlerimize Sirtaki Eğlencesi (35 Euro Extra)

 

3. GÜN

   SELANİK - İSTANBUL       

       Sabah kahvaltı sonrası, Kavala’ya hareket. Kavala şehir gezisi Panagıa su kemerleri, liman, 19 y.y. neo klasik yapıları, eski ve yeni şehir. Kavalalı Mehmet Ali Paşa (imarethane, ev, heykeli). Ag. Nicholas Teodorokimissi Kilisesi. Deniz feneri).  Öğle yemeği (extra). Serbest zaman. Meşhur Kavala kurabiyesi ve demleme Türk çayını tatmak üzere Kurabiyecimize uğruyoruz. Batı Trakya üzerinden İstanbul’a hareket. Xanthı (iskeçe)’de panoramik seyir. Komotini (Gümülcine)’de kısa bir Türk kahvesi molası sonrası Yunan freeshopda alış – veriş imkanı. Akşam İstanbul’a dönüş ve turun sona ermesi. Bir sonraki SUMERTUR organizasyonunda görüşmek dileği ile…

         

          GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR 

        

           GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYANLAR 

 

          Not : Turun başlangıç tarihinden itibaren pasaportların 6 ay geçerlilik süresi bulunmalıdır. Çocuklu ailelerden anne ve baba birlikte tura katılmazlarsa tura gidecek çocuk için noterden muvafakatname alınması gereklidir.

TUR ÜCRETİ: FİYAT SORUNUZ.