• KÜLTÜR TURLARI, DOĞA TURLARI, TATİL OTELLERİ, UÇAK BİLETLERİ, VİZE İŞLEMLERİ İÇİN SUMERTUR...
 • TATİL OTELLERİNİZ İÇİN ARAYINIZ. TATİLİN KEYFİ SUMERTUR İLE... 0542 667 20 26
Dolar Kuru DOLAR : 32.8893     Euro Kuru EURO : 35.1622
Sümer Turizm - Yurtdışı Turlar
Uçaklı ORTA AVRUPA (Viyana, Prag, Budapeşte, Berlin) 7 Gece 3 Mayıs Har

 

ORTA AVRUPA TURU

03/10 MAYIS 2018 / 7 GECE - 8 GÜN

Prag(3), Berlin(1), Viyana(1), Budapeşte(2)

Macaristan, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya

(Budapeşte, Bratislava, Viyana, Prag, Dresden, Berlin)

 

Gidiş: Pegasus HY 03/05/2018 Perşembe PC301 İstanbul – Prag 12:55 14:40
Dönüş: Pegasus HY 10/05/2018 Perşembe PC332 Budapeşte – İstanbul 12:50 15:55

 

  

 

1. Gün Perşembe: İSTANBUL – PRAG

Değerli misafirlerimiz, sabah saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar giden yolcu terminalinde belirtilen saatte buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından İstanbul/Prag uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzun ardından Prag havalimanında bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alıp Prag şehrine hareket ediyoruz ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Dünyaca ünlü yazar FRANZ KAFKA’nın evi, heybetiyle görenleri hayrete düşüren St. Vitus Katedrali, manzarasıyla kendine hayran bırakan Sevda Köprüsü Karluv Most üstünde kısa bir yürüyüş, Prag’ın ünlü kafelerinden birinde yorgunluk kahvesi, sonrasında mimari tarzıyla açık hava müzesini andıran Eski Şehir Meydanı, Orta Çağın teknoloji harikası Astronomik Saat, mimari tarzıyla dünyanın sayılı eserlerinden olan TYN Kilisesi, Prazske Brana ‘’Prag Kapısı’’, Kadife Devrimin şahidi Vaclav Meydanı, Ulusal Müze gezilerimizi yapıyoruz. Şehir turu bitiminde serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket.  Geceleme Prag’da otelimizde.(PRAG)

 

2. Gün Cuma: PRAG

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından kaplıcalarıyla meşhur Karlovy Vary’e hareket ve yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından dünyaca ünlü kaplıca şehrine varış. Şehirde bizi önce Tepla Nehri ve nehrin iki yakasına konumlanmış renkli evler karşılıyor. 14. asırda IV. Charles tarafından kurulan ve hala tarihi atmosferini koruyan şehirde her biri farklı şifa kaynağı olan 12 farklı termal su bulunuyor. Sultan Vahdettin ve Atatürk’ün de ziyaret ettiği bu şirin şehirde serbest zaman veriyoruz. Arzu ederseniz içmelerde şifa arayabilir, kristal ve porseleni ile ünlü bu şehrin şirin dükkânlarında alışveriş yapabilirsiniz. Akşam üzeri Prag’a dönüş. Konaklama Prag’ta otelimizde. (PRAG)

 

3. Gün Cumartesi: PRAG – TEREZİN – DRESTEN - BERLİN

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Terezin’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat süren yolculuğumuzun ardından Nazi Kampına varış ve gezimizin başlangıcı. Gezimiz süresince rehberimizin dudak uçuklatacak derecede verdiği bilgiler ile kendinizi o dönemde bir rehin gibi düşüneceğinizden şüphe duymuyoruz. Kamp gezisinin ardından eski Doğu Almayanın başkenti Dresden’e hareket ediyoruz. Dresten’de panoramik şehir turumuz başlıyor. Almanya'nın bu eşsiz şehri, Kuzeyin Floransa'sı Dresden’de, nereye giderseniz güzel sanatlarla karşılaşırsınız. Elbe nehrinin kenarındaki bu şehre haklı olarak Elbe'nin Floransa'sı da denir. İtalya'nın ünlü metropolü gibi Dresden’de çok sayıda dünya çapında sanat eseri koleksiyonları barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan sayısız muhteşem barok yapı, güçlü August döneminin şanını ve ihtişamını taşımaktadır. Gezi sonrasında Berlin’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Berlin’e varış. Geceleme Berlin’deki otelimizde.(BERLİN)

 

4. Gün Pazar: BERLİN - PRAG

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Berlin şehir turumuza başlıyoruz. Eski Doğu ve Batı Berlin gezilerimiz esnasında Berlin Duvarı gibi tarihi yapılar gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Belirtilen saatte buluşarak Prag’a hareket ediyoruz. Akşam üzeri Prag’a varış. Konaklama Prag’ta otelimizde. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Vltava Nehri’nde tekne turuna ekstra olarak katılma imkânı. Prag’ın muhteşem gece manzarasını açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme Prag'da otelimizde. (PRAG)

 

5. Gün Pazartesi: PRAG - VİYANA

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Viyana’ya hareket ediyoruz. 4,5 saat süren yolculuğumuz sonrasında Viyana’ya varıp panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında; Stephansplatz Meydanı ve kilisesinin görülmesi, Kapusen Kilisesi, Holfburg Kraliyet Sarayı, Ulusal Kütüphane, Salm Heykeli, Ulusal Tiyatro, Parlamento Binası, Viyana Belediye Sarayı’nı görüp, alış veriş için serbest zaman ardından otelimize hareket. Geceleme Viyana’da otelimizde. (VİYANA)

 

6. Gün Salı: VİYANA – BRATİSLAVA- BUDAPEŞTE

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Viyana şehir merkezinde serbest zaman sonrasında Bratislava’ya hareket. 1 saat süren yolculuğumuzun sonrasında Bratislava’ya varıp panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bratislava Kalesi, Ufo, Eski Şehir görülecek yerler arasında. Tur bitiminde Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuzun ardından Budapeşte’ye varış ve otelimize yerleşme. Geceleme Budapeşte’de otelimizde. Budapeşte Avrupa'nın incisi olarak tanımlanıyor. Buna inanabilmeniz için tekne turuna çıkmanız olmazsa olmazlardan biridir. Zira Tuna'nın ikiye ayırdığı kentin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için şehri bir de nehirden görmeniz gerekir. Teknede şehir mimarisi,  tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binalar muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Geceleme Budapeşte' otelimizde (BUDAPEŞTE)

 

7. Gün Çarşamba: BUDAPEŞTE

Budapeşte maceramız başlıyor. Evvela şehrin manevi mimarı Gül Baba Hazretleri’nin türbesini ziyaret ediyor ve destur alıyoruz. Buda (Budin) Kalesi, şehrin en muhkem ve ihtişamlı yeri. Kalenin içinde neler yok ki; Osmanlı’nın son Budin Valisi Arnavut Abdurrahman Abdi Paşa, Macarların ifadesi ile Kahraman Düşman, bir zamanlar Büyük Cami ismi ile kulesinden ezanlar okunan Matyas Kilisesi, Balıkçılar Burcu, Buda Sarayı, Kasım Paşa, Veli Bey ve Orta Hisar Kuleleri, Türk Mezarlığı diye bilinen Akıncılar Şehitliği. Öğle yemeğinin ardından maceramıza hız kesmeden devam ediyoruz. Avrupa’nın ikinci büyük Parlamento binasını görmeden geçmiyoruz. Ve sırada Tuna var. Bir şehrin içinden su akıyor ve etrafında tepeler var ise o şehir görülmeye değer güzellikte bir şehirdir. Akşam yemeğimizin ardından Tuna’nın incisini bir de kuş bakışı hem de tüm ışıltısı ile seyretmeye ve dijital kameralarımızla o anı ölümsüzleştirmeye gidiyoruz. Şehrin her yerinden görülebilen Özgürlük Anıtı’nın yer aldığı Gellert Tepesi’ndeki Citedella’dayız. Tek kelime ile Muhteşem! Geceleme Budapeşte’deki otelimizde. (BUDAPEŞTE)

 

8. Gün Perşembe: BUDAPEŞTE - İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Budapeşte şehir merkezinde serbest zaman. Belirtilen saatte aracımızda buluşma ve havalimanına varış. İstanbul’a uçuş için havalimanında check – in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. 2,5 saatlik uçuşumuzun ardından İstanbul’a varıyoruz. Bir başka Sumertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 Kişi Bası Fiyatlar

Peşin

K.Kartı Tek Sefer

Word Ve Bonus Karta 6 Taksit

2 Ve 3’lü Odada

900 €

920 €

960 €

Tek kişi Oda Farkı

150

160

175

 

Fiyata Dahil Olanlar:

 • 3 veya 4*’lı otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama  
 • Pegasus Havayolları ile İstanbul – Prag / Budapeşte - İstanbul arası gidiş dönüş uçak bileti
 • Sabah kahvaltıları
 • Havalimanı vergileri
 • Havaalanı transferleri
 • Şehirlerarası transferler
 • Şehir turları
 • Havaalanı karşılama ve asistanlık hizmeti
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Şehir vergileri

                       EKSTRA TURLAR (Fiyata Dahil)

 • Bratislava Turu 35 Euro (Kişi Başı)
 • Estergon & Visegrad & Szendentre Turu 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)
 • Karlovy Vary Kültür&Alışveriş Turu 45 Euro (Kişi Başı)
 • Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş + Terezin kampı Turu 90 Euro (Kişi Başı)
 • Cesky Krumlov Turu 40 Euro Kişi Başı
 • Tuna Nehri Tekne Gezisi 40 Euro (Kişi Başı)
 • Vltava Nehri üzerinde Tekne Gezisi 50 Euro (Kişi Başı) (açık büfe)
 • Çek Gecesi 50 Euro (Kişi Başı)
 • Çigan Gecesi 50 Euro (Kişi Başı) 

 

                                 Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Shengen vize ücreti 120 €
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri

 

AÇIKLAMALAR

*** SUMERTUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*** Panoramik şehir turları 2 ve 4 saat arası sürmektedir. Program harici gezi vs. ulaşımları ekstradır. Buna sebep olan durum yurt dışında araçların çalışma saatleri vardır. Mesai harici araçlar çalıştığında ağır cezalar ödenmektedir. Talep halinde başka araç kiralaması yapılması gerekecektir.

*** Tur rehberleri ve tur liderleri gerekli gördükleri hallerde tur programı akışında, içerik aynı kalmak koşulu ile değişiklik yapabilirler

*** Türkçe tur lideri ve rehberlik hizmeti, bazı turlarımızda bazı şehirlerarası ve/veya otel/havalimanı, havalimanı/otel transferlerini kapsamayabilir. Bu tür zorunlu hallerde, SUMERTUR sorumluluğu ve güvencesi altında İngilizce bilen yetkililerle bu hizmetler gerçekleşebilir.

*** Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

*** Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

*** Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

*** Bu Program için tavsiye edilen min. katılımcı sayısı 35 kişidir. Fiyatlar min. 35 kişi üzerinden yapılmış olup kişi sayısındaki azalma fiyata yansıtılır. 20 – 25 kişilik olası sayıda, otobüs 27 kişilik küçük araca dönüştürüldüğünde, ulaşımda kalite anlamında sıkıntı yaşanabilir.

*** Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

*** Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Sumertur sorumlu tutulamaz.

*** Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Sumertur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün ve günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Sumertur sorumlu tutulamaz.

*** Sumertur, konsoloslukla misafirlerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir.

*** Havayolu Biletleri İçin Opsiyon Tarihi 19.02.2018 Tarihinde Son Bulmaktadır. Bu Tarihten Sonraki Rezervasyonlarda Olası Fiyat Artışı Paket Fiyatına Yansıtılır.

OTELLERİMİZ

Konaklayacağımız tesislerin seçiminde, hijyenik koşullar ve şehir merkezine olan uzaklık gözetilmek suretiyle gerektiğinde yıldız kategorileri ön plana alınmaksızın programların içeriğine ya da turun yapısına en uygun olan otellere öncelik verilmektedir. Otelleri kategorize ettiğimiz sıfatlar bir standart  simgesi olmayıp sadece turistik değerlendirmeyi belirler. Odalarda Üçüncü yataklar, çoğunlukla ek yatak olup standart yataklar kadar konforlu olmayabilir. Sumertur, yoğun turizm sezonu içerisinde konaklanacak otelleri benzer ya da daha üst kategorilerdeki farklı otellerle değiştirme hakkını saklı tutar.  

 

Seyahat Kuponu
Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları