KARYA (Marmaris) TURU 3 Gece 4 Gün
 
 
KARYA (Marmaris) TURU
3 Gece 4 Gün
 
  

4 GECE 5 GÜN 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
 
 
Mavi İle Yeşilin Buluştuğu Kıyılara Yolculuk. Doğa, Tarih, Deniz, Kum, Güneş, Heyacan.
İztuzu Plajı, Dalyan Tekne Turu, Azmak Çayı, Gökova Körfezi, İçmeler, Mavi Yolculuk Tekne Turları 

1.GÜN
HAREKET

Değerli misafirlerimiz 21.30 Yenibosna Yanyol BP Otoparkı ( Yenibosna Airport Outlet Center 50 Metre Yanında Havalimanı Tarafına Doğru) 22.00 Harbiye Cumhuriyet Caddesi Anı Tur Merkez Ofis Önü - 23.00 Yeni Kadıköy Salıpazarı Otoparkı ( E-5 Uzun Çayır Metrobüs İstasyonu Yanı) - 23.15 Kartal Yemek Center - 23.30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN
ÂŞIKLAR YOLU - DALYAN – CARETTA & CARETTA ÜREME ALANI – İZTUZU PLAJI – KÖYCEĞİZ - KÖYCEĞİZ GÖLÜ

Değerli misafirlerimiz 00.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit - Adapazarı yönünden ) - 02.00 Bursa Almira Otel önündensizleri otobüsümüze alıyoruz. Sabah 08.30 – 09.00 saatleri arasında Selçuk’da verdiğimiz kahvaltı molamızın ardından. İlk durağımız Türk filmlerinde görebileceğiniz güzellikte bir ağaç tüneli olan Âşıklar Yolu, aşk üzerine dileklerimizi Âşıklar Yolunda tutup grup fotoğrafı çektiriyoruz. Âşıklar Yolundan ayrılıp şirin bir belde olan Köyceğize ulaşıyoruz. Köyceğiz içinde verilen mola ardından Karia Uygarlığı’nın önemli kentlerinden biri olan ( Kaunos Antik Kenti’nin karşısında), bugün balık kapanlarıyla meşhur Dalyan Kasabasından Dalyan Tekne Turumuza ( 1. Tekne Turu ) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Caretta&Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajı’nda yüzme molasının ardındanotelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN
AZMAK ÇAYI - GÖKOVA KÖRFEZİ – SEDİR ADASI – AKYAKA BELDESİ - MARMARİS

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Gökova’ya hareket ediyoruz. Gökova Körfezini yukardan fotoğraflamak için vereceğimiz molanın ardından, pancar motorunun ritmik sesi eşliğinde Azmak Çayı’nda keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Suyun altındaki flora ve faunasını seyrederken “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Azmak Çayı Tekne Turumuza ( 2. Tekne Turu ) çıkıyoruz. Azmak Tekne Turumuzun güzelliği daha hafızanızdan silinmeden başka bir güzellik Gökova Tekne Turumuza ( 3. Tekne Turu ) çıkıyoruz. ( Gelibolu Adası, İnce Kum, Su Altı Mağaraları, Lacivert Koy yüzme molaları ardından) sonrasında Sedir Adasına çıkıyoruz. Sedir Adasında Cleopatra plajında verilen yüzme molasının ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Akyaka Beldesinden ayrılıp ruhumuzu Gökova Körfezi’nde bırakarak Marmaris merkeze geçiyoruz. Marmaris Şehir Turu ardından otele varış. Akşam yemeği ve konaklama Arzu eden konuklarımızı Marmaris Barlar Sokağına götürüyoruz. ( Ekstra ) Gece Hayatına inanamayacaksınız.

4.GÜN
SERBEST GÜN – DİLEYENE MARMARİS TEKNE TURU VEYA JEEP SAFARİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Serbest zaman; Dileyen misafirlerimiz ile ( Ekstra 35 TL Tekne Turu + Öğlen Yemeği ) ; Marmaris’in iç körfezinde farklı koyları ile büyüleneceğimiz Marmaris Tekne Turumuza ( 5. Tekne Turu ) çıkıyoruz. ( Balık Çiftliği, Cennet Adası, Akvaryum, Fosforlu Mağara, Kadırga Koyu, Kumlubük, Turunç, Keçi Adası ) Dileyen misafirlerimiz ile ( Ekstra 50 TL Jeep Safari + Öğlen Yemeği ) ; Jeep Safari de tam gün sürecek olan eğlenceli bir geziye çıkıyoruz. Marmaris’in başka bir yüzünü keşfedeceğiniz Turgutlu Şelalesinde soğuk bir yüzme molası veriyoruz. Sonrasında efsanelere tanıklık etmiş olan Kız Kumunda yüzme molası ve denizin üstünde yürüdüğünüzü hissedeceğiniz bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN
ESKİ DATÇA – YENİ DATÇA – KIZ KUMU BÜKÜ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,Marmaris’in en ucunda bulunan Datça’ya hareket ediyoruz. Önce Kız Kumu Bükün de denizin içine doğru 200 m yürüdükten sonra, Adı Can YÜCEL ile özleşmiş Eski Datça’ya varıyoruz. Eski Datça’da Taş Binalar arasında yürürken Can YÜCEL’İN evini de görüyoruz. Eski Datça sonrası Yeni Datça’ya gidiyoruz. Yeni Datça’da Taşlık Plajında vereceğimiz yüzme molamızın ardından, bölgenin en büyük ve en köklü ailelerinden birine ait olan bir çiftliğe konuk oluyoruz. Olive Farm’da zeytinyağının inceliklerini zeytinyağı fabrikasını gezerken öğreniyoruz. Buradan arzu eden konuklarımız zeytinyağı satın alabilirler. Çiftlikten ayrılıp,ardından İzmir - Balıkesir - Bursa üzerinden akşam geç saatlerinde İstanbul’a varış ve bir başka Anı Tur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşçakalın. Geceyi Bağlayan (00.00 – 05.00 ) Toplam Mesafe; İstanbul – Marmaris 1470 km – Tur İçi Geziler; 300 km Toplam Tur Mesafesi; 1770 Km

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri
* Sumertur Otobüs İçi İkramları
* Sumertur Güvencesi
* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* Müze Ören Yeri Girişleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

EK HİZMETLER
Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Müze Ören Yeri Girişleri, Müze Girişleri, Otopark Ücretleri, Tekne Turları, Minibüs Ücretleri, Milli Park Giriş Ücretleri, Turlara Göre Değişen Ücretler Bu Kapsamdadır. Müze Kart Sahibi Misafirlerimiz, Özürlü Kart Sahibi Misafirlerimiz, Sarı Basın Kartı Sahibi Misafirlerimiz, 13 – 17 Yaş Çocuk Ve 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Bu Kimliklerini İbraz Etmek Kaydı İle Katılınan Paket Turun İndirim Oranına Göre Ek Hizmet Ücretlerinden 5 TL İle 40 TL Arasında İndirimden Yararlanabilirler. Ek Hizmet Bedelini İndirimli Alan Misafirler, Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK
Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 20 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişibaşı 25 TL

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
Uçaklı Turlarımızda Kademeli Fiyat Sistemi Uygulanmaktadır. Bu Nedenle Afişe Edilen Fiyatlar, Turun En Ucuz Olduğu Tarihteki Fiyatlarıdır. Doluluğa Bağlı Olarak, Turların Fiyatları Artmaktadır.

ÖNEMLİ NOT
Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.

DİĞER
ÖĞLEN YEMEĞİ DETAYLARI 2.Gün Öğle Yemeği: Dalyan Restorant Zengin Açık Büfe Menüsü, 15 Çeşit Soğuk Meze 3.Gün Öğle Yemeği: Gökova Tekne Köfte ve Tavuk, Makarna, Salata 4.Gün Öğle Yemeği: Serbest Gün Serbest Zaman Öğlen Yemeği veya Katılan Ekstralarda Alınan Yemekler 5.Gün Öğle Yemeği: Datça – Datça Serbest Zaman TEKNELER Azmak Başı; 15 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 mt genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında tekne

Gökova; 60 kişilik, 25 mt uzunluğunda 5 Mt Genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu. Dalyan; 45 kişilik, Standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır. İKLİM ŞARTLARI Akdeniz iklimi, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçen iklim türüdür. Yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır. En sıcak ay ortalaması 28-30 °C , en soğuk ay ortalaması 8-10 °C dir. Yıllık ortalama 18 °C dir. Kar yağışı ve don olayı çok ender görülür. En fazla yağış kışın , en az yağış yazın düşer. Kışın görülen yağışlar cephesel kökenlidir. Cephesel yağışlar en fazla bu ikimde görülür.

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 01 Eylül 2015 Salı tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.