YUNANİSTAN TURU (GÜMÜLCİNE, İSKEÇE, KAVALA, DEDEAĞAÇ, DRAMA) 21 Haziran 1 Gece

 

YUNANİSTAN TURU (GÜMÜLCİNE - İSKEÇE -  KAVALA - DEDEAĞAÇ - DRAMA)

21 – 23 HAZİRAN 2019

Yeşil pasaportlu misafirlerimize vizesizdir!

(1 gece otel konaklama)

 

  

 

1. Gün: İstanbul - Yunanistan       

22.00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22.30  Mecidiyeköy Trump Tower Önü
23.00  Bakırköy, İncirli Ömür Plaza önünden alacağımız misafirlerle Yunanistan'a hareket ediyoruz.

Tekirdağ’da vereceğimiz mola sonrası, Malkara üzerinden İpsala (TÜRK), Kipi (YUNAN) sınır kapılarında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası EVROS bölgesinden YUNANİSTAN’A giriş.

 

2. Gün: Gümülcine - Drama - Kavala

Değerli misafirlerimiz, sınırı geçtikten 1,5 saat sonra Gümilcine’ye varıp, açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Türk usulü demli çaydan, tulum peynirine kadar zengin bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından Drama’ya haraket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Drama’da rehber eşliğinde, tarihi mekânlar ve başta Debreli Hasan Köprüsü olmak üzere, çeşitli Osmanlı eserlerini göreceğimiz şehir turumuzun ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala’ya varışımızın ardından, rehberimizden, Osmanlı eserleri arasında Kavala Kalesi, İmarethane, Su Kemeri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli ve müze olarak kullanılan evi hakkında bilgi alıyoruz. Kavala turumuzu tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra, arzu eden konuklarımızla lobide buluşarak, kordon boyunda yer alan restoranımıza geçiyor ve geleneksel Yunan lezzetlerini içeren bir öğlen yemeği alıyoruz. Ardından serbest zaman. Akşam siz konuklarımız için tertiplediğimiz Sirtaki ve Taverna eğlencesine gidiyoruz. Yunan yöresel yemekleri ve deniz ürünlerini tadacağımız, meşhur içkileri Ouzo'yu yudumlayacağımız, canlı müzik eşliğinde bir taverna eğlencesine katılıyoruz. (Ekstra 35 €)

 

3. Gün: Kavala - İskeçe - Dedeağaç - İstanbul

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından İskeçe’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık   1 saatlik yolculuğun ardından varacağımız İskeçe'de Avrupa Birliği tarafından Yunanistan’ın en iyi korunmuş şehri olma ünvanına nasıl sahip olduğunu rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezide öğreneceğiz. Osmanlı izlerinin hâkim olduğu, tarih kokan sokakları arşınladıktan sonra öğle yemeğimizi yine tarihi bir binada, işletmesi bir Türk’e ait Türk-Yunan lezzetlerinin harmanlandığı bir lokantada alacağız. Yemeğimizin ardından Dedeağaç'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Türkiye öncesi son ata toprağındayız. Kordon boyu ile meşhur bu şehirde misafirlerimize vereceğimiz serbest zamanın ardından hareket ve İpsala sınır kapısına varış. Tekirdağ’da vereceğimiz köfte molasından sonra akşam saatlerinde İstanbul'a varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Sümertur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

                 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

NOT: İçeriği aynı kalmak şartıyla, rehber programın akışında değişiklik yapabilir.

Programın akışına göre zaman kaldığı takdirde İskeçe Semt Pazarı ve Jumbo Alışveriş Merkezine gidilecektir.

 

                     TUR ÜCRETİ: 99€