• KÜLTÜR TURLARI, DOĞA TURLARI, TATİL OTELLERİ, UÇAK BİLETLERİ, VİZE İŞLEMLERİ İÇİN SUMERTUR...
 • TATİL OTELLERİNİZ İÇİN ARAYINIZ. TATİLİN KEYFİ SUMERTUR İLE... 0542 667 20 26
Dolar Kuru DOLAR : 32.2483     Euro Kuru EURO : 34.9564
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 17 999 TL TL  

 

SÖMESTİR TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS, SARIKAMIŞ, ERZURUM KÜLTÜR, TARİH ve DOĞA TURU

29 Ocak/02 Şubat 2024

4 Gece 5 Gün

UÇAK Gidiş, TREN Dönüş

 

Erzurum, Sarıkamış, Kars, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kemaliye, Divriği, Sivas

 

  

 

Havayolu ile İstanbul - Erzurum Gidiş

Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Kars - Ankara Dönüş

Yüksek Hızlı Tren ile Ankara - İstanbul Dönüş


Kars ve Erzurum Çevresi Karayolu Transferleri, 3 Gece Otel Konaklaması, 1 Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması, Rehberlik Hizmetleri, 3 Kahvaltı, 2 Akşam Yemeği, Seyahat Sigortası Fiyata Dahildir

 

HAREKET NOKTALARI:
Gidiş: 29 Ocak 2024, Sabiha Gökçen - Erzurum (06.50)
Dönüş: 31 Ocak 2024 Kars TCDD Gar Binası (22.20)
02 Şubat 2024, Ankara - İstanbul YHT İstasyonu (13.40)
Not: Biletleriniz Ankara - İstanbul Söğütlüçeşme olarak kesilmektedir. Dileyen misafirlerimiz Pendik veya Bostancı'da inebilir.
 
TUR PROGRAMI
1. Gün, 29 Ocak 2024: İstanbul, Erzurum, Sarıkamış, Kars

Değerli misafirlerimiz, 07.25’te Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket edecek uçağımız için saat 05.25'te Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşuyor ve uçaktaki yerlerimizi alarak Erzurum’a uçuyoruz. Rehberimiz ve aracımız bizi havaalanında karşılıyor. Rehberimizle tanışıp, araçtaki yerlerimizi aldıktan sonra, Erzurum şehir merkezini geziyoruz. Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir öğle yemeğinin ardından (Çağ Kebabı, ekstra), Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın ardından otelimize gidiyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. İsteyen misafirlerimizle gece Kars sokaklarını arşınlayabiliriz. Konaklama KARS
 
2. Gün, 30 Ocak 2024: Ani Harabeleri, Çıldır Gölü
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Buradan hareketle rakımı 2000 m’yi bulan Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğa başlıyoruz. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, yapılan balık avını izliyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (ekstra). Gezilerimiz sonrasında Kars şehir merkezine dönerek otelimize geçiyoruz. Otelde biraz dinlenip, Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleni eşliğinde, yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz. Konaklama KARS
 
3. Gün, 31 Ocak 2024: Kars Kalesi, Kars Şehir Merkezi, Kars/Ankara Tren Yolculuğu (TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ)
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Kars şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi olacak. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Kars gezimiz ve alışverişimiz sonrası belirlenen saatte aracımızdaki yerlerimizi alarak 22.20'de hareket edecek olan, TCDD Turistik Doğu Ekspresi için Kars Garı’na geçiyoruz. Trende yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Konaklama TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ
 
4 ve 5. Gün, 01/02 Şubat 2024: Kars - Ankara Turistik Doğu Ekspresi, İliç, Kemaliye, Divriği, Sivas, Ankara - İstanbul (YÜKSEK HIZLI TREN)
Değerli misafirlerimiz, seyahat süresince Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Trenimiz 08.43'te İliç'de mola verecektir. Mola sırasında (ekstra) Kemaliye'yi geziyoruz. Kemaliye gezimizden sonra vagonumuzdaki yerlerimizi alarak 11.43'te hareket ediyoruz. Tren 12.46’da Divriği ilçesinde mola vermektedir. Dileyen misafirlerimizle, minibüse binip Divriği Ulu Camii ve Darüşşifayı, Divriği merkezi gezme fırsatı buluyoruz.(ekstra) Mola sırasında serbest öğle yemeği alma imkânı. Doğu Ekspresi 15.46'da Divriği’den hareket edecek olup, saat 18.23’te Bostankaya'ya ulaşıyor. Burada verilen mola sırasında ilçeyi gezebilir, serbest akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Dileyen misafirlerimizle, minibüsle Sivas şehir merkezine giderek şehir gezimizi yapıyoruz.(ekstra) Doğu Ekspresi yeniden 22.13’te hareket edecektir. Güzel ve eğlenceli bir yolculuktan sonra, Sabah 08.59’da Ankara’da oluyoruz. Verilen serbest zamanın ardından, Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat süren seyahatimizin ardından Söğütlüçeşme Garı’na ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Gebze, Pendik, Bostancı YHT garında inebilirler. Güzel anılar biriktirdiğimiz gezilerimiz sonrası, bir başka Sümertur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz...
 
          Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
 • İstanbul - Erzurum Uçak Bileti
 • Kars - Ankara Doğu Ekspresi (Yataklı Vagon)
 • Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Tren Biletleri
 • Erzurum, Sarıkamış, Kars, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kemaliye, Divriği, Sivas Transfer Hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • 2 Gece Otel Konaklama
 • 2 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklama
 • Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerimizde alınan 1 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
          Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • 1 Akşam yemeği (Kaz Yemeği), Aşıklar Atışması ve Kafkas Halk Dansları Gecesi)
 • Kemaliye Gerzisi Minibüs Ücreti
 • Divriği Gezisi Minibüs Ücreti
 • Sivas Gezisi Minibüs Ücreti
 • Müze Giriş Ücretleri (Müzekart alınması taviye edilir)
 
TUR ÜCRETİ: 17 999 TL
Tek kişilik oda farkı: 10 500 TL (2 250 TL Otel, 8 250 TL Tren)
 
NOT 1: Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı vagonda odalar 2 kişiliktir. Misafirlerimizin 3 kişilik rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için 2 adet 2 kişilik yataklı vagon verilebilmektedir. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Vagonda tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı 8 250 TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır. Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.
NOT 3: Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı tren için 8 250 TL, otel için 2 250 TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır. Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.
NOT 4: Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
NOT 5: Yukarıdaki Turistik Doğu Ekspresi varış-kalkış saatleri TCDD’nin belirlediği rötar olmadığı takdirde geçerli olan sürelerdir, yolculuk esnasında trendeki görevlinin vereceği kalkış saatleri esastır.
NOT 6: Tren mola verdiğinde, tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.
NOT 7: Turistik Doğu Ekspresi’nin restoran vagonunda tost, sandviç, poğaça, atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılmaktadır. Ayrıca Doğu Ekspresine dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbesttir.
NOT 8: Turistik Doğu Ekspresi’nin yakınlarından geçtiği köylerdeki çocukları mutlu etmek için yanınıza çikolata, bisküvi alabilirsiniz.
 
 

 

Seyahat Kuponu
Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları