Dolar Kuru DOLAR : 6.7796     Euro Kuru EURO : 7.6897
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 1999TL  

 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE ERZURUM KARS KÜLTÜR ve DOĞA TURU

 

TREN Erzurum’a Gidiş - UÇAK Kars’tan Dönüş

 

6 – 10 OCAK 2020

4 GECE 5 GÜN

 

Erzurum - Kars - Sarıkamış - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Kalesi

 

 

Yüksek hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş - Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile  Ankara – Erzurum Gidiş Havayolu ile Kars - İstanbul Dönüş Kars ve Erzurum Çevresi Karayolu Transferleri  3 Gece Otel Konaklaması 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması Rehberlik Hizmeti 3 Kahvaltı & 2 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

 

HAREKET NOKTALARI

İstanbul Söğütlüçeşme YHT İstasyonu (09.15) / Bostancı (09.24) / Pendik (09.46)
Ankara TCDD Gar Binası (16.55)
Dönüş Kars - Sabiha Gökçen (14.00)
Not: Biletleriniz İstanbul Söğütlüçeşme - Ankara Yeni Gar olarak kesilmektedir. Dileyen misafirlerimiz Bostancı veya Pendik'ten de Yüksek Hızlı Tren’e binebilir.

 

TUR PROGRAMI

1. GÜN: İSTANBUL, ANKARA-ERZURUM TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Değerli misafirlerimiz, İstanbul Söğütlüçeşme Tren Garında sabah 08.30’da buluşmamızın ardından saat 09.15’te Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 14.00 civarında sona ermesiyle Turistik Doğu Ekspresi saatimize kadar serbest zaman veriyoruz. Ardından belirlenen saatte buluşarak, 16.55’de hareket edecek olan TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda.KONAKLAMA TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

 

 2.GÜN: ANKARA-ERZURUM TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Değerli misafirlerimiz, keyifli tren yolculuğumuz sırasında Doğu Ekspresi sabah 06.05’te İliç'te 3 saatlik mola vermektedir. Mola sırasında serbest kahvaltı yapma imkânı buluyoruz. Dileyen misafirlerimi zle, minibüsle Kemaliye merkeze giderek, bu doğa harikası beldeyi gezme fırsatı buluyoruz. (ekstra) 09.05’te yeniden hareket edecek olan Doğu Ekspresi 11.00’de Erzincan’a ulaşmakta ve 2 saat 40dk.lık mola vermektedir. Bu süre zarfında Erzincan Merkez’i serbest gezme ve öğle yemeği yeme imkânı buluyoruz. Doğu Ekspresi 13.40’ta hareket etmekte ve 17.33’te Erzurum’a varmaktadır. Tren yolculuğumuzu burada tamamlayıp akşam yemeğinde Cağ Kebabı yeme imkânı buluyoruz (ekstra). Ardından Erzurum’da otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.KONAKLAMA ERZURUM

 

3.GÜN: ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Erzurum gezimize başlıyoruz. Erzurum’da; Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir yemeğin ardından (Çağ Kebabı, ekstra), Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın arından otelimize yerleşme.KONAKLAMA KARS.

 

4. GÜN: ANİ HARABELERİ - KARS ŞEHİR MERKEZİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani gezimizden sonra kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Kars şehir merkezine dönüyoruz. Kars’a varışımız sonrası şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi, Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Otelde biraz dinlenip, Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleni eşliğinde, yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz. KONAKLAMA KARS

 

5.GÜN: ÇILDIR GÖLÜ - KARS ŞEHİR MERKEZİ - İSTANBUL

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğa başlıyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, yapılan balık avını izliyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (ekstra). Ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmak da mümkün. Çıldır gölünde gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars Harakani Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları ile Kars - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından İstanbul'a varıyoruz. Havalimanında bir başka Sümertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Kars - İstanbul Uçak Bileti  
 • Ankara - Erzurum Doğu Ekspresi (Yataklı Vagon)
 • İstanbul - Ankara Yüksek Hızlı Tren Biletleri
 • Erzurum, Kars, Sarıkamış, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü Transfer Hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • 3 Gece otel konaklama
 • 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • 1 Akşam yemeği (Kaz Yemeği), Aşıklar Atışması ve Kafkas Halk Dansları Gecesi
 • Kemaliye Gezisi (Ulaşım ve Rehberlik Dahil 55TL)
 • Müze Giriş Ücretleri (Ani Harabeleri 12TL’dir)

TUR ÜCRETİ: 1999TL(İki Kişilik Odada Kişi Başı)
Tek kişilik oda farkı (Otel 195TL, Tren 250TL) Toplam 445TL

 

NOT 1: Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı vagonda odalar 2 kişiliktir. Misafirlerimizin 3 kişilik rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için 2 adet 2 kişilik yataklı vagon verilebilmektedir. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı 250TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 3: Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı tren için 250TL, otel için 195TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 4: Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

NOT 5: Yukarıdaki Turistik Doğu Ekspresi varış-kalkış saatleri TCDD’nin belirlediği rötar olmadığı takdirde geçerli olan sürelerdir, yolculuk esnasında trendeki görevlinin vereceği kalkış saatleri esastır.

NOT 6: Tren mola verdiğinde, tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.

NOT 7: Turistik Doğu Ekspresi’nin restoran vagonunda tost, sandviç, poğaça, atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılmaktadır. Ayrıca Doğu Ekspresine dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbesttir.

NOT 8: Turistik Doğu Ekspresi’nin yakınlarından geçtiği köylerdeki çocukları mutlu etmek için yanınıza çikolata, bisküvi alabilirsiniz.

 

Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları