• ISPARTA LAVANTA TARLALARI SAGALASSOS SALDA GÖLÜ TURU 26TEMMUZ 1 GECE KON., EGE İNCİSİNDE TATİL KEYFİ, HALKİDİKİ-SELANİK-THASSOS TURU 3 VEYA 4 GECE KONAKLAMA SEÇENEKLERİ İLE.. KURBAN BAYRAMI SELANİK HALKİDİKİ KAVALA THASSOS TURU 9/13 AĞUSTOS 3GECE KON., KURBAN BAYRAMI ÖZEL ORTA AVRUPA TURU 9/17 AĞUSTOS 7 GECE KON., UÇAKLI KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU 30 AĞUSTOS / 3 EYLÜL 4 GECE KON., GAPTAN VANA TURU 6 GECE KONAKLAMALI, 25 EYLÜL / 21 EKİM / 5 KASIM HAREKETLİ KESİN KALKIŞLI TURLAR UÇAKLI GAP TURLARI 4 VEYA 5 GECE KONAKLAMA SEÇENEKLERİYLE TBİLİSOBA FESTİVALİ (GÜRCİSTAN, TİFLİS, BATUM) 3 - 7 EKİM 4 GECE KONAKLAMALI
Dolar Kuru DOLAR : 5.7728     Euro Kuru EURO : 6.3865 
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 769TL  

RAMAZANDA EVLİYALAR ŞEHRİ KASTAMONU - DADAY KASABASI - SAFRANBOLU TURU 23-26 Mayıs
 

RAMAZANDA EVLİYALAR ŞEHRİ KASTAMONU - DADAY KASABASI - SAFRANBOLU - YÖRÜKKÖYÜ TURU

23 - 26 HAZİRAN

3 Gece 4 Gün, 2 Gece Otel Konaklama

 
  
 

1. GÜN: GECE YOLCULUĞU

Hareket Noktaları;
23:30 İncirli Metrobüs Köprüsü (Dilek Pastanesi)
00:00 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü 
00.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
00.45 Kartal Köprüsü Altı
01.00 Çayırova McDonalds Önü
01.30 İzmit Halk Evi Önü
Gece saatlerinde buluşma noktalarımızdan hareket ile Kastamonu'ya hareket ediyoruz.
 

2. GÜN: İZBELİ ÇİFTLİĞİ - İNEBOLU - ŞAPEL - ABANA - ÇATALZEYTİN - KASTAMONU

Değerli misafirlerimiz, gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Ilgaz Dağı’nın eteklerindeki İzbeli konağında kahvaltımızı alıyoruz. (Ekstra) Kahvaltımızın ardından, İstiklal Savaşı'nın madalyalı kenti İnebolu'ya gidiyoruz. Tarih kokan daracık sokakları ve evleri, yemyeşil bitki dokusu, kilometrelerce uzanan sahiliyle gerçekten görülmeye değer yerlerden biridir İnebolu. Kurtuluş Savaşı'nda İnebolu Limanı'na gelen cephanenin Ankara'ya ulaştırılmasında kadını, erkeği, yaşlısı, genci tüm halkın büyük emeği olan bir ilçedir. Bu nedenle Atatürk, 27 Ağustos 1925’te Şapka ve Kıyafet Devrimi'ni başlatan nutkunu buradaki Türk Ocağı Binası'nda okumuştur. İnebolu'da yapacağımız gezimiz esnasında, Dr. Sabiha Battal Kültür Evi, tarih kokan İnebolu sokakları, Aşı Boyalı Kırmızı İnebolu Evleri, Müze ve Türkocağı bizleri bekliyor. İnebolu gezimizin ardından minibüslerle Bizans dönemi Şapeline doğru yol alıyoruz. (Ekstra) Hristiyanlık tarihi hakkında bilgi aldıktan sonra, Şapel manzarasından Karadeniz’i tepeden fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ardından Karadeniz sahili boyunca Abana ve Çatalzeytin üzerinden Kastamonu’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KASTAMONU
Sabah Kahvaltısı: İzbeli konağı açık büfe veya set menü (Ekstra)
Öğle Yemeği: İnebolu Yöresel Menü (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacak olup, fiyata dahildir.
Konaklama: Mütevelli Hotel
İnebolu Bizans Şapel’i minibüs ücreti (Ekstra)
Rota: İstanbul – İzbeli – İnebolu – Kastamonu (780km)

 

3. GÜN: KASTAMONU - CUMHURİYET MEYDANI - ŞERİFE BACI ANITI - NASRULLAH MEYDANI - MÜNİRE MEDRESESİ - EL SANATLARI ÇARŞISI - İSMAİL BEY KÜLLİYESİ - ŞEYH ŞA’BAN-I VELİ – DADAY KASABASI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından geleneksel Türk evi ve yakın dönem Osmanlı mimarisi örneklerinin yoğun olarak bulunduğu Kastamonu gezimize başlıyoruz. Evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu Anadolu'daki en eski şehirlerden biridir. Antikçağ ve Türk-İslâm dönemine ait birçok tarihi eseri içinde barındırır. Kastamonu Kalesi, Atabey Camii, Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi, Yanık Sultan Türbesi, Nasrullah Camii, saat kulesi ve buna benzer birçok tarihi eser mevcuttur. Çivi kullanılmadan yapılan Mahmut Bey Cami de buradadır. Kastamonu kent merkezinde ayrıca Türkiye'de açılan ilk "Kent Tarihi Müzesi" bulunmaktadır. Kastamonu Saat Kulesi, Sultan II. Abdulhamit zamanında, şehrin doğusunda bulunan yamaç üzerine Kastamonu Valilerinden Abdurrahman Nureddin Paşa tarafından 1884-1885 yıllarında yaptırılmıştır. Kulenin saati de Avrupa'dan getirtilmiştir. Kastamonu'da yapılan çekme helvası tüm ülke içinde meşhurdur.

İlk olarak Kastamonu Kalesi'ne çıkıyoruz. Kaleden 35 dakikalık bir yürüyüşle Kastamonu sokaklarını gezerek aşağı iniyoruz. Cumhuriyet Meydanı ve Şehit Şerife Bacı Anıtı, Atabey Camii, Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi, Yanık Sultan Türbesi, Nasrullah Meydanı ve Camisi, Vedat Tek Kültür Merkezi, Münire Medresesi, El Sanatları Çarşısı, İsmail Bey Külliyesi ve Kent Tarihi Müzesi'ni gezdikten sonra öğle yemeği ve çarşıda serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği molası ardından Daday Kasaba Köyüne hareket ediyoruz. Candaroğulları döneminde önemli bir yerleşim yeri olan köyde, çok eskiden pazar kurulduğu bilinmektedir. Kasaba köyündeki Mahmut Bey Camisi, 1366 yılında Candaroğlu Adil Bey’in oğlu Mahmut Bey tarafından yaptırılmıştır. İbadet mekânı 9x12m. Ölçüsündedir ve on iki pencere ile aydınlatılmıştır. Nakkaş Mahmudoğlu Abdullah caminin kapısını yapan kişidir. Caminin ilk yapımında ahşap olan minaresi sonraki dönemde yıkılmış ve yerine yontma taştan tek şerefeli bir minare yapılmıştır. 700 yıllık, çivi kullanılmadan yapılmış, ahşap Camii ziyaretimiz sonrasında Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KASTAMONU

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacak olup, fiyata dahildir.
Öğle Yemeği: Kastamonu Yöresel Menü (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacak olup, fiyata dahildir.
Konaklama: Mütevelli Hotel
Rota: Kastamonu – Daday Kasaba Köyü (35km)

 

4.GÜN: SAFRANBOLU - YÖRÜKKÖYÜ - SİPAHİOĞLU KONAĞI - HÜKÜMET KONAĞI - SAAT KULESİ - DEMİRCİLER ÇARŞISI - CİNCİ HAN - KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ - YEMENİCİLER ÇARŞISI - İSTANBUL

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezimizi Filiz Abla'nın anlatımları ile tamamlıyoruz.   Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni Hıdırlık Tepesi'nden fotoğraflıyoruz. Buradan hiçbir evin diğerinin görüşünü kapatmadığını ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları'nı, panoramik Cinci Han ve Hamam, İzzet Mehmet Paşa Camii ve Köprülü Mehmet Paşa Camii'ni geziyoruz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı buluyoruz. Yemeniciler Arastası'nda verdiğimiz alışveriş molasını takiben İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından, sizleri aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Sümertur organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacak olup, fiyata dahildir.
Öğle Yemeği: Safranbolu Yöresel Menü (Ekstra)
Akşam Yemeği: Dönüş güzergahı üzerinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: Bugün dönüş günüdür. Konaklama yapılmayacaktır.
Rota: Kastamonu – Safranbolu – Yörükköyü – İstanbul (541km)

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

 • Lüks Araçlarla Gidiş - Dönüş Ulaşım

 • Araç içi sıcak soğuk ikramlar

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Programda belirtilen çevre gezileri

 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Otelde yapılan özel harcamalar

 • Tüm yemeklerde alınan içecekler

 • Öğle yemekleri

 • Ekstra turlar

 • İnebolu Bizans Şapel’i minibüs ücreti (25TL)

 • Kastamonu İzbeli Konağında Yöresel Köy Kahvaltısı ve Müze Giriş ücretleri 

 

TUR ÜCRETİ: 769TL

Tek kişilik oda farkı: 120TL
 

ÖNEMLİ BİLGİ: 
> Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
> Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
> Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 
> Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
> Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda acenta misafirlerine 7 (yedi) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi’dir.
> Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
> Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
> Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turumuzda 0-6 yaş ücretsiz olup koltuk istenmesi halinde tam ücret ödenir.
> T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları