• ISPARTA LAVANTA TARLALARI SAGALASSOS SALDA GÖLÜ TURU 26TEMMUZ 1 GECE KON., EGE İNCİSİNDE TATİL KEYFİ, HALKİDİKİ-SELANİK-THASSOS TURU 3 VEYA 4 GECE KONAKLAMA SEÇENEKLERİ İLE.. KURBAN BAYRAMI SELANİK HALKİDİKİ KAVALA THASSOS TURU 9/13 AĞUSTOS 3GECE KON., KURBAN BAYRAMI ÖZEL ORTA AVRUPA TURU 9/17 AĞUSTOS 7 GECE KON., UÇAKLI KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU 30 AĞUSTOS / 3 EYLÜL 4 GECE KON., GAPTAN VANA TURU 6 GECE KONAKLAMALI, 25 EYLÜL / 21 EKİM / 5 KASIM HAREKETLİ KESİN KALKIŞLI TURLAR UÇAKLI GAP TURLARI 4 VEYA 5 GECE KONAKLAMA SEÇENEKLERİYLE TBİLİSOBA FESTİVALİ (GÜRCİSTAN, TİFLİS, BATUM) 3 - 7 EKİM 4 GECE KONAKLAMALI
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 1650 TL  

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS ERZURUM TURU 22/25 Mart

 

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS -ERZURUM - SARIKAMIŞ TURU

 

22 - 25 MART 2019

 

Erzurum - Kars - Sarıkamış - Ani Harabeleri - Kars Kalesi - Namık Kemal Evi
Çıldır Gölü - Peynircilik Müzesi ve Sarıkamış Kayak Merkezinde Kayak İmkanı


3 GECE 4 GÜN, 3 GECE OTEL KONAKLAMA

Havayolu ile İstanbul - Kars ve Erzurum - İstanbul Gidiş Dönüş Uçak Bileti & Doğu Ekspresi Pulman Vagon ile Kars - Erzurum Tren Bileti & Kars ve Erzurum Çevresi Karayolu Transferleri & 3 Gece Otel Konaklaması & Rehberlik Hizmeti & 3 Kahvaltı & 2 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir

 

 

TUR PROGRAMI

1. GÜN
İSTANBUL, KARS

Değerli misafirlerimiz, 08:00’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket edecek uçağımız için saat 06:00’da Pegasus kontuarı önünde buluşuyoruz. Nüfus cüzdanı ile Check-in işlemlerini yapıp, uçaktaki yerlerimizi alarak Kars‘a uçuyoruz. Rehberimiz ve aracımız bizi havaalanında karşılıyor. Rehberimizle tanışıp, araçtaki yerlerimizi aldıktan sonra, Kars şehir merkezini geziyoruz.  Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi olacak. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Kars gezimiz ve alışverişimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. GÜN
ANİ HARABELERİ TURU - ÇILDIR GÖLÜ TURU - BOĞATEPE PEYNİR MÜZESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Buradan hareketle rakımı 2000m’yi bulan Çıldır Gölü‘ne doğru yolculuğa başlıyoruz. İlk durak noktamız Türkiye’nin ilk ve tek Peynircilik Müzesi’ni görme şansımızın olacağı Boğatepe (Zavot) Köyü olacaktır. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çekiyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (ekstra). Yemekten sonra Kars şehir merkezine dönerek otelimize geçiyoruz. Otelde biraz dinlenip, Kafkas Dansları ve Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleni eşliğinde, yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz.

 

3. GÜN
SARIKAMIŞ - ŞEHİTLER ANITI - KAYAK MERKEZİ GEZİSİ VE TAM GÜN KAYAK VE KAR KEYFİ İÇİN SERBEST ZAMAN

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi ve dünyanın en özel kristal karlarına sahip bu bölgede kar keyfini doyasıya yaşayabilmeleri için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda misafirlerimiz kayak yapabilir, kızak kiralayarak eğlenceli vakit geçirebilir ya da burada bulunan otel kafelerinde serbestçe zaman geçirebilirler. Serbest zaman sonrası tekrar buluşarak Kars'a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştiriyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

4. GÜN
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS - ERZURUM SEYAHATİ, ERZURUM ŞEHİR TURU VE DÖNÜŞ UÇUŞU

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Kars Gar'ına hareket ediyoruz ve keyifli tren seyahatimiz için Doğu Ekspresinde yerlerimizi alıyoruz. 08:00 de Trenimizin hareket etmesi ile bembeyaz karlı dağlar ve Anadolu’nun muhteşem manzaraları eşliğinde seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 - 5 saat sürecek bu seyahatimizin ardından öğlen saatlerinde Erzurum’a ulaşıyoruz. Erzurum denilince ilk akla gelen Çağ Kebabını tatmak ve öğlen yemeğimizi almak üzere restorana gidiyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taşhan ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’na hareket ediyor ve Pegasus Havayollarının 20:45 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımızın 22:45’ te İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına ulaşmasının ardından bir sonraki SUMERTUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz..

 

NOT 1: Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Kars - Erzurum arasında Doğu Ekspresi Pulman Vagon kullanılmaktadır. Doğu Ekspresi seyahatinin manzara ve seyir açısından en keyifli bölümünü oluşturan bu seyahat esnasında misafirlerimiz arzu ederlerse Yemekli Vagon bölümüne geçerek içecek ve kafeterya imkanlarından yararlanabilirler.  

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Kars ve Erzurum – İstanbul Uçak Bileti  
 • Kars - Erzurum Doğu Ekspresi (Pulman)
 • Erzurum, Kars, Sarıkamış, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü Ulaşım Hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 3 Gece otel konaklama
 • Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Kişisel harcamalar
 • 1 Akşam yemeği (Kaz Yemeği)
 • Aşıklar ve Kafkas Dansları Gecesi
 • Müze Giriş Ücretleri (Ani Harabeleri 8 TL, Müze Kartı ve 65 yaş üstü ücretsiz))
 • Tüm Öğlen yemekleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 

TUR ÜCRETİ: 1650TL

(Peşin ya da Kredi Kartına Tek Çekim)

Tek Kişilik Oda Farkı: ​220TL

 

Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları